Suche Oko

Jak skutecznie diagnozować i leczyć dolegliwości związane ze zmianami na powierzchni oka?

Zapraszam do udziału w kursie online przedstawiającym krok po kroku najnowsze metody diagnostyki i leczenia Zespołu Suchego Oka, zgodne z TFOS DEWS II, w przyjaznej formie filmów edukacyjnych.

199 zł z VAT

3 godziny video

Certyfikat

Patroni i Partnerzy kursu

Patronat merytoryczny nad kursem objęło Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki oraz Polskie Stowarzyszenie Soczewek Kontaktowych. Gwarantuje to najwyższą jakość wiedzy, zgodnej z Evidence-based Medicine oraz najnowszymi wytycznymi.

PTOO
PSSK
TFOS DEWS II

Poznasz nowoczesne metody diagnostyki i leczenia ZSO

Narastający problem z suchością oczu odczuwaną przez pacjentów jest obecnie rozwiązywany przez polecenie kropli (przez farmaceutę, kolegę, nieznajomych na forach internetowych, blogach itp.). Niestety, w blisko 76% przypadków większość kropli pomaga pacjentom tylko przez krótki okres czasu.

Biorąc udział w naszym kursie poznasz nowoczesne metody diagnostyki i leczenia Zespołu Suchego Oka oraz otrzymasz zestaw skutecznych narzędzi bazujących na najnowszych wytycznych, przydatnych w codziennej pracy.

TFOS DEWS II

Uzyskasz kompleksową wiedzę zgodną raportem TFOS DEWS II

 • Potrafisz rozpoznać objawy ZSO i odróżnić je od zmian na powierzchni oka o innej etiologii.
 • Potrafisz interpretować wyniki badań diagnostycznych w ZSO.
 • Potrafisz wstępnie rozpoznać niepokojące objawy i potrzebę konsultacji u specjalisty.
 • Potrafisz wybrać, wykonać i /lub zlecić dodatkowe badania diagnostyczne w ZSO.
 • Potrafisz zarekomendować podstawowe zalecenia związane z “higieną oczu”.
 • Potrafisz edukować pacjenta na temat ZSO: o chronicznym charakterze choroby, konsekwencjach, wpływie na jakość życia oraz nowoczesnych metodach terapii.
 • Znasz najnowsze badania z raportu TFOS DEWS II: skróconą analizę, dane, najważniejsze punkty.

Otrzymasz materiały przydatne w procesie edukacji pacjenta

Misją kursu jest również edukacja pacjenta z zakresu problematyki “suchego oka”. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie również zestaw unikalnych materiałów informacyjnych do wydrukowania, które pomogą Tobie skuteczniej rozmawiać z pacjentem o genezie choroby, profilaktyce oraz prawidłowych metodach leczenia. W kursie znajdziecie także wywiady ze specjalistami Szpitala Św. Wojciecha w Poznaniu – lek. Andrzejem Dmitriewem (specjalistą chorób oczu) oraz mgr Anną Chomicką (optometrystą).

Andrzej Dmitriew

Demo

Autorzy

sylwia-kropacz

Sylwia Kropacz-Sobkowiak

Optometrysta, kontaktolog. Absolwentka Optometrii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i programu M.Sc. z Optometrii Klinicznej na Beuth-Hochschule für Technik w Berlinie orz Salus University na Pennsylvania College of Optometry w USA. Brała udział w stażach nt. optometrii klinicznej w USA (Salus University, College of Optometry, PA) oraz w stażu nt. soczewek kontaktowych, słabowidzenia oraz optometrii pediatrycznej w Wielkiej Brytanii (Oxford Radcliff Hospital). Wykładowca i pracownik na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Optometria. Ekspert i konsultant firmy Alcon Polska Sp. z o.o. Prowadzi również prywatną praktykę dopasowania specjalistycznych soczewek kontaktowych (Eye-Point). Posiada wieloletnią praktykę w gabinetach kontaktologicznych w Polsce (m.in. Vision Express, Skorupski Optical). Aktywnie działa w Europejskiej Radzie Optometrii i Optyki (European Council of Optometry and Optics-ECOO). Jest również członkiem Europejskiej Akademii Optometrii i Optyki EAOO oraz Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki (PTOO).

lek. Marek Skorupski

Specjalista Okulistyki. Absolwent wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu, specjalizował się z okulistyki w Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Już w trakcie specjalizacji zainteresował się kontaktologią, która stała się zasadniczm polem jego dalszej zawodowej działalności. Od ponad 25 lat prowadzi prywatną praktykę kontaktologiczną w Poznaniu. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych (BCLA) i Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych oraz aktualnym prezesem zarządu tej organizacji. Wykładowca kursów i szkoleń z zakresu soczewek kontaktowych. Uczestnik wielu kontaktologicznych konferencji.

lek. Ewa Koźmińska-Badr

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Najlepszy lekarz rodzinny w plebiscycie Eskulap 2014 w powiecie wolsztyńskim. Od ponad 10 lat, jako lekarz rodzinny, opiekuje się zarówno dziećmi jak i pacjentami dorosłymi. Uczestnik wielu szkoleń i kursów doskonalących w Polsce i zagranicą. Rezydent specjalizacji z medycyny rodzinnej pod kierownictwem dr Aleksandry Degórskiej oraz dr hab. n. med. Anny Posadzy - Małaczyńskiej (Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej w Poznaniu). Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

Suche Oko

Kurs Online
199 zł
 • 11 lekcji video
 • Prawie 3 godziny video
 • 13 materiałów do pobrania
 • Dożywotni dostęp

FAQ

Zgodnie z ideą rozpowszechniania wysokiej jakości edukacji medycznej, ten kurs jest dostępny dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia.

Kurs kosztuje 199 zł brutto. W cenie otrzymacie Państwo dostęp do lekcji video.

Kurs odbywa się w formie internetowej, to znaczy wszystkie materiały są zamieszczone na naszej platformie.

Potrzebny jest komputer wyposażony w nowoczesną przeglądarkę jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Internet Explorer (musi być to wersja 10 lub nowsza). Do oglądania video potrzebny jest dostęp do Internetu, co najmniej 1 Mbs,

Po dokonaniu zakupu, otrzymują Państwo dostęp do wszystkich materiałów video. Są one dostępne od razu po zakupie i można z nich korzystać dowolną ilość razy, ale nie można dzielić się swoim loginem i hasłem z innymi osobami.

Nie. W opracowaniu materiału nie brała udziału żadna firma produkująca leki lub sprzęt i nikt nie wpływał na treści zamieszczone w kursie.

Jeśli kurs nie spełni oczekiwań, możliwe jest otrzymanie zwrotu w ciągu 14 dni od zakupu.

Tak, po obejrzeniu wszystkich lekcji video oraz zdaniu testu wystawiony zostanie certyfikat ukończenia.

Dostęp do kursu zakupią Państwo na naszej platformie klikając przycisk “Dołącz do kursu” i płacąc przelewem internetowym. Dostęp do kursu zostanie przyznany od razu. W przypadku problemów lub pytań zapraszam do kontaktu.

Pobranie filmów na dysk jest wyłączone, ponieważ umożliwiałoby to dostęp do nich także osobom, które nie zakupiły dostępu do kursu.

Tak, nie przekazujemy Państwa danych innym firmom i nikt nie będzie przesyłać Państwu niezamówionej reklamy. Transakcje odbywają się za pośrednictwem bezpiecznych przelewów realizowanych poprzez Przelewy24 – jednego z największych w Polsce pośrednika płatności online.

Oczywiście. Zapraszam do współpracy firmy, uczelnie oraz inne organizacje, które są zainteresowane zakupieniem dostępu dla większej grupy osób. Zapraszam do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

Loading...

Processing Order...

Please wait while we process your payment...

Please wait while we redirect you...